Polscy Adwokaci w Chicago

Adwokat to szanowana profesja wymagająca ukończenia długich i trudnych studiów, która niewątpliwie przynosi jednak dużo satysfakcji w późniejszym, zawodowym życiu. Wiele osób może poddać to w wątpliwość, bo i z czego ta satysfakcja miałaby wynikać? Otóż, prawdopodobnie z faktu, że wielu z nas kojarzy działalność adwokatów w Chicago jedynie z pomocą osobom łamiącym obowiązujące prawo. Nie trzeba tłumaczyć, że to spojrzenie mocno ograniczone i prowadzące do stanowczo mylnych wniosków. Jak pokazuje praktyka, ludzie nie zawsze wiedzą, czym w rzeczywistości trudnią się doświadczeni prawnicy, a jak zostanie to zaprezentowane dalej, tych dziedzin jest naprawdę wiele. Prawdą jest, że niektóre kancelarie adwokackie zajmują się jedną, ściśle określoną gałęzią prawa, jednak zdecydowana większość świadczy kompleksowe usługi dotyczące różnorakich problemów natury prawnej.

Na początku trzeba przyznać, że rzeczywiście wspomniane sprawy karne są dość szeroką gałęzią działalności prawnika. Ludzi od zawsze wchodzili w konflikt z prawem, a powszechnie przyjętą normą jest, że każdemu przysługuje prawo do obrony. Najobszerniejszą kategorią prawa karnego są sprawy zwykłe dotyczące prawa wolności (w tym też seksualnej), naruszenia prawa własności oraz praw dotyczących zdrowia i życia. Sprawa trafia do sądu po postawieniu zarzutów osobie podejrzanej i od tego momentu jest ona traktowana jako osoba oskarżona o popełnienie konkretnego, zabronionego czynu noszącego znamiona przestępstwa. Na każdym z wymienionych etapów osobie oskarżonej przysługuje prawo do skorzystania z obrony adwokatów w Chicago. Prawnicy zajmują się tu udzieleniem fachowego doradztwa jeszcze przed wszczęciem właściwego postępowania, jak również na wszystkich pozostałych etapach procesu, zajmują się przygotowaniem wszelkich niezbędnych wniosków i formalności i co istotne, reprezentują osobę oskarżoną zarówno przed organami ścigania, jak i sądami wszystkich instancji. Do kategorii prawa karnego zaliczają się także sprawy karno-skarbowe dotyczące oszustw podatkowych czy też procesy gospodarcze poruszające kwestie oszustw finansowych i korupcji. 

Koniec o sprawach karnych! Jak zostało to już powiedziane, to zaledwie jeden obszar działalności kancelarii adwokackich. Przyjrzyjmy się kolejnej życiowej sytuacji, w której trudno poradzić sobie bez profesjonalnego doradztwa – mowa tu oczywiście o rozwodzie. Wiele osób zadaje sobie pewnie pytanie – rozwód z adwokatem czy bez? Starając się znaleźć odpowiedź, warto podkreślić, że zanim sprawa rozwodowa trafi na wokandę, pewne kwestie mogą zostać ustalone w zakresie czynności pozasądowych, może to być np. ugoda dotycząca opieki nad dziećmi czy też porozwodowego podziału majątku. Podpisanie jej musi odbyć się w obecności adwokata, który zatwierdzi rzetelność zapisanych ustaleń. Wracając jednak do właściwej roli adwokata w procesie rozwodowym w Chicago, jego głównym zadaniem jest pomoc w wypracowywaniu rozwiązań korzystnych dla obu stron, jak również małoletnich, jeśli para posiada dzieci. Niestety, rzadko zdarza się, że małżonkowie są zgodni w najistotniejszych kwestiach, którymi są orzekanie o winie czy też podział zgromadzonego majątku. Adwokat jest osobą, której udział zwiększa szanse na skrócenie już i tak mozolnego i kosztownego procesu. Dzięki chłodnemu spojrzeniu na sprawę, często jest naszym najlepszym doradcą w momencie, gdy niezdrowe emocje biorą nad nami górę. Pomoc profesjonalistów często okazuje się tu nieoceniona. 

Kolejna kwestia, której warto się przyjrzeć, analizując pracę adwokatów w Chicago, to odszkodowania za doznany w pracy wypadek, który najczęściej wiąże się z niedopatrzeniem pracodawcy. W zależności od tego, co się wydarzyło, z reguły ludzie tracą możliwość pracy, przynajmniej na jakiś czas, który zarezerwowany jest na leczenie i rehabilitację. Ich koszty powinny zostać pokryte przez właściwą rekompensatę, która często nie zostaje jednak wypłacana. Osoba poszkodowana nie ma zazwyczaj czasu i głowy, by wykłócać się z nieuczciwym pracodawcą i dlatego warto zwrócić się do prawników. Ich misją będzie działanie na rzecz klienta, które obejmuje przygotowanie stosownej dokumentacji i dowodów przyczyniających się do zakończenia sprawy pomyślnie dla poszkodowanego. 

Kolejną przyczyną rosnącego popytu na usługi prawników jest niewątpliwie globalizacja i nieustannie rosnąca mobilność między wszystkim państwami świata. Ubieganie się o wizę wydaje się być stosunkowo łatwe – wypełnienie dokumentów, egzamin i po sprawie. Niestety, nic bardziej mylnego. Różne są warunki przyznania wizy imigracyjnej, nieimigracyjnej, pracowniczej, a jeszcze inne w trakcie ubiegania się o tymczasową zieloną kartę. Wbrew pozorom, naprawdę ciężko się w nich wszystkich odnaleźć, dlatego pomoc adwokata często okazuje się na wagę złota. Profesjonalne doradztwo przyda się szczególnie w momencie znalezienia się w podbramkowej sytuacji, gdy wiza potrzebna jest dosłownie na wczoraj – nie opłaca się tu ryzykować i starać się radzić sobie na własną rękę. 

A więc, czy warto udać się do adwokata? Jeśli jakiekolwiek kwestie wydają się nam niezrozumiałe lub napotkamy problem, w którym nieodzowna jest dokładna znajomość przepisów prawnych – z pewnością tak. Jak się okazuje, sytuacji, w których niezbędni są adwokaci w Chicago jest całkiem sporo, każda z nich na swój sposób skomplikowana. Rzetelne doradztwo to inwestycja w naszą przyszłość, dlatego oszczędzanie jest tu stanowczo niewskazane.

Top